tarnów
Bez kategorii

Polskie miasto perełką. Tarnów doceniony przez CNN

CNN umieściło na liście najpiękniejszych miast polską atrakcję. Tym razem zainteresowanie wzbudził Tarnów, nie Kraków, Wrocław czy Gdańsk.

Niedoceniane polskie miasto na liście CNN

Polska znalazła się w najnowszym rankingu CNN. Tym razem nie jest to duże miasto jak m.in. Kraków, Warszawa czy Gdańsk. Lista dotyczy najpiękniejszych miasteczek w Europie, a znalazł się na niej Tarnów, miasto w woj. małopolskim. To przykład, że warto odwiedzać także małe miasteczka – często są urocze, nie ma w nich tłumu turystów, za to jest ciekawa architektura i tradycje. Co ciekawe, jest to podobno także najcieplejsze polskie miasto. 

Niezwykły klimat i tradycyjny układ Starego Miasta 

Stare Miasto – według dziennikarzy CNN – ma niezwykły klimat. Z kolei rynek to interesująca mieszanka stylów architektonicznych. W Tarnowie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny. Kamienice były budowane od XVI do XIX wieku. Do najcenniejszych należą dwa renesansowe budynki z podcieniami, oznaczone numerami 20 i 21.Tarnowska Starówka to „perła polskiego renesansu”. Należy do najpiękniejszych przykładów renesansowego układu architektonicznego polskich miast. Szlaków turystycznych jest wiele, można wybrać się na zwiedzanie odpowiednim dla siebie, w zależności od czasu, jaki mamy na zwiedzanie. 

Jedynie 100 km od Krakowa 

Według redaktorów można poczuć się tu jak w Krakowie, ale w tych czasach, kiedy był on wolny od masowej turystyki. Poza tym Tarnów leży w tym samym województwie, a on dawnej stolicy Polski dzieli go jedynie 100 km. Można podjechać tu przy okazji wizyty w Krakowie.

Kar, f: bici / pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.