plaża Bałtyku
Bez kategorii

Najładniejsze plaże Bałtyku

Polskie morze cały czas cieszy się dużą popularnością, dlatego nic dziwnego, że każdego roku odwiedza je masa turystów. Niektórzy wolą piaszczyste plaże w samym centrum, ale inni wybierają odludne i kameralne miejsca. 

Wybór plaży

Wszystko zależy od osobistych preferencji, ale warto przedstawić najładniejsze plaże Bałtyku. Osoby, które lubią zabawę i ciekawą atmosferę, powinny udać się do Krynicy Morskiej, gdzie można liczyć na fajną imprezę w klubie oraz odpoczynek na plaży. W niedalekiej odległości znajduje się także Władysławowo, Kołobrzeg oraz Mielno. Na szczególną uwagę zasługuje także miejscowości Piaski, która znajduje się na granicy polsko-rosyjskiej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że znajduje się tam także plaża dla nudystów. 

Plaża w Osłoninie

Bardzo ładna plaża jest także w Osłoninie, czyli nadmorskiej miejscowości nad Zatoką Pucką. Jest ona położona w powiecie puckim między Rzucewcem oraz Mrzezinem. Plaża ciągnie się tam wiele kilometrów, dlatego jest co podziwiać. Jakość piasku również jest bardzo dobra, dlatego każdego roku przyjeżdża tam masa turystów z całego kraju. Warta uwagi plaża znajduje się także w Dąbkowicach. Z jednej strony plażę otacza Jezioro Bukowo, a z drugiej Morze Bałtyckie. Jest to niezwykła zaleta, która zapewnia komfort turystom. Należy pamiętać, żeby nigdy nie zostawiać po sobie śmieci na plaży, ponieważ w ten sposób środowisko naturalnego. Jeśli chcemy, żeby plaże pozostały takie jak obecnie to koniecznie trzeba o to zadbać. Dobrze zadbana plaża znajduje się także w Kołobrzegu.

Fot: Mouse23 / Pixabay