rowerem na plaży
Bez kategorii

Trasy rowerowe nad Bałtykiem

Aktywny wypoczynek nad polskim morzem to idealny pomysł na spędzenie urlopu – amatorzy wycieczek rowerowych spędzający wakacje nad Bałtykiem mogą liczyć nie tylko na wspaniałe widoki, ale także na czyste i świeże powietrze.

Wakacje na rowerze – o czym pamiętać?

Osoby planujące rowerowe wakacje powinny zatroszczyć się o dokładne przygotowanie wyprawy – sprawny sprzęt, odpowiednia odzież i dobra forma okażą się niezwykle pomocne w pokonywaniu malowniczych, nadmorskich tras. 

Rower, który posłuży podczas wakacyjnych przejażdżek powinien być sprawny – jeżeli sprzęt używany jest wyłącznie od święta, warto zadbać o jego dokładny przegląd. Dodatkowo niezwykle ważną kwestią może okazać się przeciwdeszczowa odzież – bardzo często pogoda nad polskim morzem nie rozpieszcza, warto więc odpowiednio przygotować się na ewentualną nieprzychylną aurę. 

Trasy rowerowe nad Bałtykiem – którą wybrać?

Trasy rowerowe nad Bałtykiem oferują turystom niemal nieskończoną i bardzo różnorodną ilość różnych kombinacji. Wybór trasy powinien być przede wszystkim dostosowany do oczekiwań zwiedzającego, a także poziomu jego zaawansowania – należy pamiętać o tym, że osoby niewprawione w rowerowych wycieczkach mogą nie poradzić sobie z bardziej wymagającymi odcinkami. 

Jedną z często wybieranych nadmorskich tras jest liczący 11 km odcinek Gdynia – Rewa. Trasa rozpoczyna się w jednej z dzielnic położonej na obrzeżach miasta – Pogórzu, następnie prowadzi przez ulicę Derdowskiego, aż do wsi Kosakowo. Kolejny punkt na trasie stanowi miejscowość Mosty, a jej zwieńczeniem jest Rewa. 

Kolejną trasą godną polecenia jest liczący 34 km szlak prowadzący z Władysławowa na Hel. Ogromnym atutem trasy są bez wątpienia niesamowite widoki – duża część szlaku poprowadzona jest bowiem tuż nad brzegiem morza. 

Pierwszym punktem przystankowym na trasie z Władysławowa są Chałupy. Następnie, po wyjeździe z Chałup, trasa prowadzi do położonej 13 km dalej Jastarni – zorganizowanie postoju w tej urokliwej miejscowości może zostać połączone ze zwiedzaniem latarni morskiej. Zapaleńcy historii mogą pokusić się również o zwiedzanie bunkrów i fortyfikacji pochodzących z okresu II wojny światowej. 

Następny etap trasy – 13 km – prowadzi do Helu. Będąc na Helu koniecznie trzeba znaleźć czas na odwiedzenie latarni morskiej oraz jedynego w Polsce fokarium.

Fot: Ernestovdp / pixabay