24wrz2015

Przemyślany remont przedpokoju

Choć niekiedy zdajemy się o tym zapominać, zazwyczaj nie mamy wątpliwości, co do tego, że o przedpokoju powinno się mówić jako o wizytówce mieszkania, które zajmujemy. Już choćby dlatego remont przedpokoju powinien być wykonywany z naciskiem nie tylko na atrakcyjność wizualną, ale również na funkcjonalność wnętrza, w którym jest przeprowadzany. Nie zawsze wiadomo, jak osiągnąć taki efekt końcowy, z całą pewnością jednak nie jest to zadanie, z którego nie można się wywiązać. Już na wstępie wypada podkreślić, że udany remont przedpokoju powinien być starannie zaplanowany. Dzięki temu unikniemy dodatkowych, trudnych do przewidzenia kosztów, a w dalszej kolejności również efektu wizualnego, o którym nie da się powiedzieć, że jest zachęcający. Warto też pamiętać o tym, że to funkcjonalność tego pomieszczenia powinna znajdować się na pierwszym miejscu, w przedpokoju nie powinno więc zabraknąć miejsca, które moglibyśmy wykorzystać, aby schować buty i powiesić ubrania.

Zawsze w cenie jest również wygodne siedzisko oraz ładny stolik. Ściany w przedpokoju to wyzwanie, na które zawsze zwraca się szczególną uwagę. Wydaje się to nie do uniknięcia, nie można bowiem nie zauważyć tego, że brudzą się one zdumiewająco szybko. Zawsze warto więc zadbać o to, aby ich faktura była możliwie jak najłatwiejsza do utrzymania w czystości, jest to bowiem pierwsze pomieszczenie, jakie widzą odwiedzający nas gości, a tym samym nie powinniśmy pozwalać sobie na to, aby przedpokój wystawiał nam niekorzystne świadectwo. W przedpokoju sprawdzają się zatem odchodzące już w zapomnienie tapety. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście tapety lateksowe, dla których charakterystyczne jest nie tylko to, że są grubsze niż klasyczne rozwiązania tego typu. Tapety z lateksu charakteryzuje również to, że łatwo się je kładzie i bez trudu zabezpiecza przed rozciąganiem, do jakiego może dojść podczas klejenia. Dodatkowym zabezpieczeniem dla takiej tapety może też okazać się laminowanie. Innym ciekawym pomysłem jest tynk, który może być wykorzystany w celu zdobienia ciekawej faktury ściennej. W takim przypadku najlepiej sprawdza się tynk silikonowy, jest on bowiem nie tylko tynkiem zmywalnym, ale i rozwiązaniem odpornym na płowienie. Tynki akrylowe można brać także pod uwagę, dla nich bowiem typowa jest duża wytrzymałość na derenia, o które w niewielkim przedpokoju jest dość łatwo. Wiele osób decyduje się również na klinkier, okazuje się przy tym, że również w tym przypadku nie mamy do czynienia z rozwiązaniem przypadkowym. Jego wytrzymałość jest większa niż ta, która charakteryzuje jakikolwiek tynk, jest przy tym odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na ścieranie oraz plamy.

Płytki, które imitują kamień można też układać wyjątkowo szybko, co bywa niemałym zaskoczeniem dla osób decydujących się na tego rodzaju rozwiązanie. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków płytki można wzmocnić wykorzystując specjalne materiały do impregnacji. Podłoga w przedpokoju może być dopasowana do naszego indywidualnego stylu, choć sporą popularnością nadal cieszy się w tym kontekście drewno.

Zobacz również

Porady dla planujących remont

Latem często myślimy nad odświeżeniem mieszkania i bez względu na to, czy w centrum naszego zainteresowania znajduje się niewielki, czy też duży remont, mamy świadomość tego, że...