26wrz2015

Prosty pomysł na zimową zasłonę

Bardzo często możemy usłyszeć, że znalezienie oryginalnej ozdoby okiennej graniczy z cudem. Owszem, nie brakuje ich zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, bez względu jednak na okoliczności wszystkie charakteryzuje przygnębiająca powtarzalność. Trudno nie zgodzić się z tym, że kolejne modele nie różnią się szczególnie między sobą, nie oznacza to jednak, że sami nie możemy wyjść przed szereg i zaprezentować rozwiązania naprawdę ciekawego. Oczywiście, będzie to wymagało inwencji, a w dalszej kolejności również odrobiny pracy.

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy zamiana białej zasłony w zimową dekorację do salonu lub pokoju dziecięcego jest w ogóle możliwa, nie mają już powodów, aby w to wątpić. Kluczem do sukcesu wydają się w tym kontekście farby do tkanin, które bez trudu można nabyć za pośrednictwem Internetu. Farby takie sprawiają, że zmiana aranżacji pomieszczenia staje się prostsza niż sądziliśmy zajmując nam zaledwie kilkanaście minut. Każdy może decydować się na motywy, które najbardziej przypadają mu do gustu, a krótki poradnik z pewnością przyda się tym osobom, które nie uważają się za szczególnie pomysłowe. Robione samodzielnie dekoracje do domu lub mieszkania cieszą się coraz większą popularnością. Są wysoko cenione z uwagi na swoją kreatywność, a osoby zachwycające się nimi często nie zdają sobie sprawy z tego, że zdecydowana większość z nich jest bardzo łatwa do zrobienia, a jej przygotowanie wcale nie zajmuje wiele czasu. Każdy z nas ma przecież w domu białą, gładką zasłonę nawet, jeśli już od jakiegoś czasu nie jest ona wykorzystywana. Jeśli zresztą do niedawna była ona przekładana z jednej półki na drugą, teraz wiele wskazuje na to, że takie podejście może się zmienić tak samo, jaka i zasłona, która przeobrazi się w kotarę z zimowym motywem. Najważniejszym elementem jest oczywiście sama zasłona, przyda nam się jednak również metaliczna, czarna oraz srebrna farba akrylowa albo inna farba do tkanin.

Pomocny okaże się też arkusz grubej folii, nóż, nożyczki, ołówek, niewielki wałek z kuwetą, pędzle oraz folia malarska. Gdy przygotujemy wszystkie elementy, możemy przystąpić do najciekawszej czynności, za taką można bowiem uznać wykonanie zimowej dekoracji. Podczas wyboru samej tkaniny warto zwrócić uwagę na jej grubość, im jest bowiem grubsza, tym większa jest szansa na to, że wzór będzie szczególnie dobrze widoczny. Gruba folia posłuży nam do wycięcia dowolnego kształtu kojarzącego się nam z zimą, a po rozłożeniu folii malarskiej możemy rozłożyć na nią zasłonę. Jeśli zależy nam na symetrycznych wzorach, dobrym pomysłem będzie narysowanie ich wcześniej ołówkiem. Potem możemy już przystąpić do przygotowania farby i przyłożenia do zasłony wykonanego przez nas wcześniej szablonu.

Zobacz również