Bez kategorii

Gdzie kamperem nad polskim morzem?

Wakacje nad polskim morzem to idealny pomysł na spędzenie długo wyczekiwanego urlopu. Urokliwe plaże, piękne krajobrazy i duża ilość ciekawych atrakcji to tylko niektóre z zalet wypoczynku nad Bałtykiem. 

Na urlop kamperem – o czym pamiętać planując podróż?

Wyprawa kamperem nad morze to świetny pomysł na ciekawe spędzenie wakacji. Opcja podróżowania kamperem daje dużo możliwości i sprawdzi się zarówno w przypadku singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Choć mogłoby się wydawać, że podróż kamperem nie wymaga skomplikowanych przygotowań, w rzeczywistości każda eskapada tego typu potrzebuje skrupulatnego zaplanowania. 

Pierwszym i niezwykle ważnym czynnikiem jest wyszukanie sprawdzonych i bezpiecznych miejsc postoju kampera. Strzeżone pola kempingowe czy monitorowane parkingi zapewnią komfort i wygodę, pozwalając na spokojne korzystanie z uroków urlopu. 

Dodatkowo wybierając się nad polskie morze trzeba mieć na uwadze nieprzewidywalną i kapryśną pogodę – posiadanie alternatywnego planu pomoże w lepszym zorganizowaniu czasu, zwłaszcza wtedy, gdy niekorzystne warunki atmosferyczne pokrzyżują plany związane z całodniowym wylegiwaniem się na plaży. 

Gdzie kamperem nad morzem? Wybór najlepszej miejscówki

Na pytanie „gdzie kamperem nad morzem?” nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Wybór idealnego miejsca będzie bowiem zależał przede wszystkim od indywidualnych upodobań – jedni zdecydowanie lepiej będą czuć się w urokliwym, cichym zakątku, oddalonym od zgiełku dużych miast, podczas gdy inni wybiorą bardziej turystyczne destynacje. 

Osoby, którym zależy na bliskim sąsiedztwie morza, mogą wybrać parking zlokalizowany w Gdańsku, w pobliżu plaży Jelitkowo. Miejsce to będzie stanowić świetną bazę wypadową nad morze, ale nie tylko – lokalizacja parkingu pozwala na szybkie dostanie się między innymi na molo w Sopocie, a także łatwy dojazd do okolicznych zabytków.  

Zwolennicy nieco bardziej kameralnych rozwiązań mogą zdecydować się na skorzystanie z usług parkingu dla kamperów w Mechelinkach. Miejsce to zagwarantuje ciszę i spokój, szczególnie w posezonowym czasie. Piękna, niezatłoczona plaża i intymna atmosfera miejsca pozwolą na podładowanie baterii, umożliwiając spokojny wypoczynek.

Partner wpisu: Wypożyczalnia kamperów Kampery Północ

Fot. Glavo / Pixabay